Frankowy Zakątek

Ostatnio jestem bardzo pilną studentką „blogologii stosowanej” czyli czytam, czytam i czytam blogi przeróżne i niezwykle fascynujące…

Och nie chcę aby to źle zabrzmiało- książki czytam nadal… Baaa… nawet zdecydowałam się na powrót na studia :)

Tak tak, znów jestem studentką :)  No i w związku z tym przerabiam właśnie tony literatury i to nie byle jakiej, bo z dziedziny „antropologii filozoficznej” :) Nie wiem jeszcze jaki to ma związek z moim kierunkiem – psychologia kliniczna, ale pewnie wkrótce się dowiem :)

Dygresje tworzę, a miało być dziś o kolejnym cudownym blogu – Frankowym Zakątku.

1-NA BLOGA FOTKI 015-horz
Ech trudno opisuje blogi twórcze, bo nie sposób oddać klimatu i atmosfery. Twórczyni bloga, Ola sama o sobie pisze tak: „Ludzie mówią, że życie zaczyna się po 40! I właśnie zaczęłam żyć… Mam kochanego męża, synka 6-cio latka i czas na swoje pasje :) Decoupage, scrapbooking, craft wszelkiego rodzaju…tylko nie pieczenie ciast :)” I, że ma 8 rąk – absolutnie w to nie wątpię.

Nie mam pojęcia jak Ola godzi pracę zawodową, bycie żoną, mamą z tworzeniem tak wielu wspaniałych dzieł i to z różnych dziedzin!!! Do tego nieustannie upiększa dom, podróżuje i jakby tego było mało założyła i prowadzi internetowy sklepik z fantastycznymi i unikalnymi przydasiami. Przydasiowo też polecam koniecznie odwiedzić.

banereklogoprzydasiowo

 No nic, wracam do nauki – we wtorek Zaliczenie! Brrr…

My Love Shabby

Kolejna notka z cyklu moje inspiracje.

Na „My Love Shabby” trafiłam tradycyjnie przez Candy, no i zostałam tam na dłużej, bo urzekły mnie piękne zdjęcia i energetyczne wpisy. Zatopiłam się w archiwum i miałam wspaniałe towarzystwo na moje bezsenne noce. Iza jest robiącą karierę zawodową żoną i mamą dwóch słodkich córeczek, ale przede wszystkim kobietą pełną niezwykłej energii, pasji i talentu. Z wielką staranności urządza swój wymarzony i wyczekiwany dom. Sama robi mnóstwo pięknych ozdób, szyje, scrapkuje i inspiruje…

20131008_125500-horz

Czekam z wielką niecierpliwością na każdy kolejny wpis. Szkoda, że zabiegana i przepracowana Iza może tak rzadko pisać.

 

Świąteczna atmosfera z Green Canoe

Po całym roku w tropikalnym kraju jestem stęskniona za Świętami jak nigdy. Od początku listopada przeżywam już ten wspaniały nadchodzący czas. Niestety źle zorganizowałam sobie lot i w Polsce będę przed samym Bożym Narodzeniem, więc ten wspaniały czas przygotowań w większości mnie ominie. Jednak poliżę troszkę lizaka przez szybkę, czytając i oglądając w Internecie te wszystkie świąteczne wspaniałości.

Właśnie niedawno wyszedł przedświąteczny Prezentownik Green Canoe Style i pilnie go przeglądam.

okladka-GCS-prezentownik2013-1

Zajrzałam też sobie do zeszłorocznego Świątecznego wydania Green Canoe Style Zima 4/12, bo większość inspiracji jest nadal moim zdaniem bardzo aktualna :) No i te piękne aranżacje tak cieszą oko… Ach…

OKŁADKA ZIMA

Znalazłam jeszcze fajne inspiracje i rzeczy do kupienia na stronie Tchibo.pl – przygotowania do świąt. Oczywiście nie mogłam się powstrzymać i kupiłam parę rzeczy :)

 A wy gdzie znajdujecie swoje przedświąteczne inspiracje? Jestem początkująca więc bardzo chętnie poznam inspirujące blogi czy czasopisma :)

Piątek 13

Dziś chciałam napisać o blogu, który inspiruje mnie twórczo. Jest to blog firmowy grupy projektowej Piątek 13.

Ech… uwielbiam to miejsce za bardzo sympatyczne i niesamowicie utalentowane dziewczyny z grupy designerskiej, za piękne kolekcje papierów które projektują, za powstałe z nich cuda: scrapki, kartki i albumy…

index

Na blogu można znaleźć mnóstwo pięknych prac, wspaniałych zdjęć, ciekawych pomysłów i inspiracji. Są też wyzwania, w których powolutku i nieśmiało startuję i przepyszne Candy – zawsze z okazji pojawienia się nowej, cudownej kolekcji.

Już nie mogę się doczekać kiedy wrócę do Polski i zakupię te cudownie piękne arkusiki i stworze z nich własne dzieła. :)

W Krainie Szczęśliwości

To jak wygląda nasz  świat, to kim my jesteśmy, w znacznym stopniu zależy od tego kto lub co nas inspiruje :) Chciałabym więc podziękować moim inspiratorkom… A jest ich coraz więcej…

Blogowy świat okazał się wspaniałą przestrzenią pełną dobrej energii i wspaniałych osób, których choć ich nie znam osobiście, stały się mi bliskie. Kto wie, może kiedyś te wirtualne znajomości przerodzą się też w takie realne?

Chciałabym więc na początku podziękować Magdzie z Krainy Szczęśliwości. Mam nadzieję, że autorka nie obrazi się za ten wpis, powstały tak spontanicznie, bez pytania o zgodę… No ale pisząc bloga, Magda stała się poniekąd postacią publiczną :) zatem mam nadzieję, że nie będzie miała mi tego za złe, a jeśli tak, to proszę o wybaczenie :)

baner moja kraina szczesliwosci

Krainę Szczęśliwości znalazłam troszkę przypadkiem. Kliknęłam na link podany w forumowej stopce… i wsiąkłam na dobre w tą magiczną krainę… Ciepłą, romantyczną, trochę sentymentalną, pełną wspaniałych zdjęć, aranżacyjnych inspiracji, pysznych potraw i pięknych prac…

Bardzo lubię poznawać genezę, więc sięgnęłam do archiwum i towarzyszyłam Magdzie i przez cały proces kreowania jej świata… Spędziłam w Krainie Szczęśliwości kilka bezsennych nocy i też poczułam to szczęście… Do dziś zaglądam tam codziennie, z niecierpliwością wyczekując kolejnego wpisu :)

Pomyślałam, że też tak chcę… Chcę tworzyć i kreować swój świat, mieć motywację do działania i chcę się tym dzielić. Czerpać inspiracje i może nawet kiedyś inspirować?

Nie myślałam nad tym długo i po prostu zaczęłam tworzyć swoją Miękką Przestrzeń. Może kiedyś ktoś tu zajrzy i też poczuje się „jak u siebie”.

Dzięki Magdo :)